Znáte Chlorellu?

18. července 2012 v 11:51
Chlorella - kompletní zdroj živin
• posiluje imunitní systém tím, že stimuluje tělo - organismus k tvorbě interferonu
• zvyšuje úroveň prospěšné mikroflóry v trávicím traktu
• podporuje lepší trávení
• podporuje léčbu vředů a koliky
• snižuje cholesterol v séru, což napomáhá k ochraně proti srdečním chorobám
• účinně detoxikuje organismus, pomáhá tak schopnosti organismu bojovat proti rakovině všech lidských orgánů
• stimuluje růst a obnovu tkání
• Chlorella je bohatá na hořčík, který je potřebný pro mentální zdraví, omezuje astmatické záchvaty. Žádná buňka v těle není schopná fungovat bez hořčíku.
• Chlorella upravuje metabolismus cukru tak, že udržuje jeho hladinu na konstantní úrovni.
Chlorella
Její název je odvozen od latinského zelený a malý. Pro svůj vysoký obsah chlorofylu, který je nejvyšší ze všech známých rostlin, má Chlorella sytě smaragdově zelenou barvu.
Jde o jednobuněčnou sladkovodní řasu. V příznivých podmínkách se silným slunečním zářením v neznečištěném prostředí se množí až neuvěřitelnou rychlostí, 4x za 20-24 hodin. Obsahuje všech 8 aminokyselin potřebných pro život, vitamíny, minerály, chlorofyl, mastné kyseliny, specifický Chlorella růstový faktor (dále jen CGF) a vlákninu. Proto má dokonalou výživnou hodnotu. Chlorella působí na lidský organismus bez nežádoucích vedlejších účinků.
Chlorella obsahuje více než 20 vitamínů a důležitých minerálů. 50-60% chlorelly sušiny tvoří protein. Je výborným zdrojem betakarotenu, chlorofylu. Obsahuje více vitamínu B12 než hovězí játra a proto by měla být doplňkem vegetariánské stravy, která tento vitamin často neobsahuje v dostatečném množství. Přirozeně vyvážené složení Chlorelly působí na organizmus jednak doplněním důležitých látek, regulací přirozených pochodů a čistícím účinkem. Pravidelným užíváním dochází ke stavu, kdy si tělo nepotřebuje dříve deficitní složku opatřovat nadměrným příjmem jinak nehodnotné potravy.
Tablety Chlorella obsahují celou řasu, pouze s narušenými buněčnými stěnami. Kalorická hodnota tablety je zanedbatelná. 15 tablet, což je doporučená denní dávka, má jen 12 kalorií! Látky v Chlorelle jsou v přirozené podobě a tím jsou lépe přijatelné a efektivněji než látky syntetické nebo i kombinované s přírodními složkami. Chlorella je výborným doplňkem pro sportovce a těžce pracující. Obsahuje nukleové kyseliny, které jsou v těle zodpovědné za tvorbu a správný cyklus buněk. Nukleové kyseliny v Chlorelle regulují tvorbu enzymů, proteinů a energie. Při pravidelné konzumaci ustávají i problémy s artritidou, ztrátou paměti a depresemi.
Co se týče minerálů a vitamínů, žádná potravina není schopna dodat všechny potřebné látky. Chlorella ano. Chlorella není lék, ale potravinový doplněk. Svým působením na organismus však může odstranit některé příčiny chorob a tím přispět k uzdravení.
V Japonsku se zájem o Chlorellu soustředil z důvodu její detoxikačních vlastností - schopnosti neutralizovat nebo odsunout, odbourat jedovaté látky z těla. Její vláknina zlepšuje trávení a podporuje růst prospěšných aerobních bakterií v trávicím traktu, je významným neutralizačním prostředkem - vyrovnává pH těla. Výzkumné programy prokázaly, že pravidelná konzumace Chlorelly pomáhá ochránit organismus před srdečními chorobami, snižuje krevní tlak a odbourává nadbytečný cholesterol. Žádná jiná rostlina na Zemi není pro člověka prospěšnější než Chlorella. Je to dokonalá potrava, které se nic nevyrovná.
Příklad vysokého obsahu některých životně důležitých složek lidské potravy
v Chlorella vůči jiným potravinám, známým také vysokým podílem těchto látek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama