Jak se rychle a správně nalíčit za 7 min.

31. října 2010 v 22:41 | Novakosmetika

Patříte i Vy do skupiny pracujících žen, které nemají každé ráno čas strávit půl hodiny před zrcadlem? V tom případě i Vám je určeno těchto pár tipů, jak se nalíčit za pár minut.1. Denní krém (max. 0,5 min.)

Než nanesete Make-up, měla byste si obličej i dekolt natřít denním krémem. Ten Vaši pleť rozzáří a dodá jí potřebnou vlhkost, o kterou byla připravena během spánku.

Denní krém byste si měla vybrat nejen podle toho zda máte normální, smíšenou nebo mastnou pleť, ale i podle požadovaného účinku. Existují různé typy krémů - proti vráskám, akné, krémů s liftingovým účinkem, rozjasňující krémy, atd.

Při jeho výběru byste měla hledět také na svůj věk - jsou krémy, které jsou určeny té či oné věkové skupině a různě vyzrálá pleť vyžaduje různé aktivní složky, proto nikdy nezapomeňte zkontrolovat složení krému.


2. Make-up (max. 2 min.)

Make-up je úžasným vynálezem a toho, kdo ho vymyslel bychom měly ocenit medailí. I přesto bychom měly vybírat s rozvahou.

S aplikací Make-Upu se začíná po nanesení denního krému. Opět lze vybírat z velkého množství. U Make-Upu platí ale jedno důležité pravidlo - jeho barva by měla být přizpůsobena barvě pokožky.
Make-up lze nanášet různými způsoby, např. pomocí aplikátoru nebo konečky prstů.


3. Pudr (max. 0,5 min.)

Pudr slouží víceméně k tomu, aby se Vám neleskla tvář. Pudr může být sypký, tehdy jej naneseme pomocí hrubého štětce nebo může být v tuhém stavu a tehdy jej aplikujeme pomocí tzv. labutěnky. Platí pravidlo, že pudr nesmí být příliš tmavý, ale ani velmi světlý. Nejlepší volbou je, když je pudr asi o stupeň světlejší než make-up.
  

4. Líčení očí (max. 2 min.)

Při ranním líčení většinou upřednostňujeme jemné, decentní líčení. Vhodné jsou světlé, perleťové odstíny bílé, růžové, hnědé, atd.... Vyvarovat byste se měla tmavých a příliš extravagantních odstínů.

S líčením začínáme ve vnitřním koutku oka. Nejprve naneseme světlý odstín a následně můžeme začít s aplikací tmavšího odstínu. Nanášet jej začneme přibližně uprostřed víčka směrem k vnějšímu koutku. Stín rozetřeme pomocí aplikátoru na polovinu víčka. Viditelný je pěkný přechod ze světlé do tmavší barvy.


5. Oční linky a řasenka (max. 1,5 min.)

Pokud již máte naneseny oční stíny, máte dvě možnosti: buď přistoupíte rovnou k nanesení řasenky nebo si ještě před tímto krokem nanesete oční linky, které na denní líčení prakticky nepotřebujete. Závisí jen na Vašem zvyku, resp. na tom, zda chcete oči více či méně zvýraznit. Nakonec naneste řasenku.


6. Rty (max. 0,5 min.)

Stejně jako u očí platí i pro rty, že na denní líčení jsou spíše vhodné jemné, světlejší odstíny rtěnek. Velmi IN jsou lesky na rty, které působí decentně a zároveň přitahují pozornost.SOUTĚŽ - Zašlete nám Vaše video, ve kterém se nalíčíte rychleji než za 7 min. a získejte jednorázovou slevu z objednávky ve výši 20% (neplatí pro již zvýhodněné produkty).

Více informací na www.novakosmetika.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama